• گل بیست و چهار : 09123242312 - 22097707

  تامین و نگهداری گیاهان آپارتمانی و محوطه ای | نگهداری گیاهان آپارتمانی مجتمع های مسکونی، تجاری، اداری | نگهداری گل و گیاه


  مجموعه گل بیست و چهار با سابقه‌ای بالغ بر 15 سال در زمینه تولید، تأمین و نگهداری گیاهان آپارتمانی و بیرونی و سابقه ای 10 ساله در زمینه معماری فضای سبز و محوطه‌سازی، به عنوان یکی از پیشگامان این حوزه، در حال گسترش فعالیت خود و ارائه خدماتی متفاوت است. در راستای پیشبرد اهداف بلند مدت این مجموعه، در نظر دارد با بهره‌گیری از نیروهای متخصص در حوزه تولید و بهره‌برداری گیاهان و با تکیه بر بیشترین و سازگارترین تنوع گونه‌های گیاهی، رویکردی جدید در فضای زیست مطلوب و آرام محیط های کاری کارفرمایان فراهم آورد.
  درختان و گیاهان در افزایش کیفیت هوای تنفسی نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند. در تحقیقی که از سوی مجله ویرجینیا کوپریتیو اکستنشن ـ 1996 ـ انتشار یافت، عنوان شد که یک درخت قادر است سالیانه تا 13 کیلوگرم دی اکسید کربن را از جو خارج کند که این مقدار معادل انتشار دی اکسید کربن از یک خودرو در طی مسافت 17 هزار کیلومتر است؛ از سوی دیگر، اکسیژن تولیدی روزانه همین درخت قادر به تامین اکسیژن مصرفی یک خانواده 4 نفره برای یک روز است. در تحقیق دیگری در دانشگاه به همین نسبت بهره گیری از گیاهان آپارتمانی شاداب در محیط کار، نه تنها زیبایی بصری به همراه دارد که با رفع احساس خستگی و استرس، انرژی مثبت و آرامش را به کارکنان انتقال می‌دهد و موجب افزایش 12 درصدی بازدهی در محیط کار می گردد.  تحقیقی دیگر از سوی دانشگاه ایالتی واشنگتن ، نشان از رغبت بیشتر کارمندان از کار در محیط های دارای گیاهان آپارتمانی است. همه این عوامل در کنار هم، نشان از ارزشمندی وجود گیاهان در محیط اطراف ما دارد.


   تامین و نگهداری گل و گیاه ، تامین گل و گیاه آپارتمانی ، نگهداری گل و گیاه آپارتمانی

   تامین و نگهداری گل و گیاه ، تامین گل و گیاه آپارتمانی ، نگهداری گل و گیاه آپارتمانی

   

   

   

  نظر به تلاش مجموعه های معظم در ایجاد محیط شاداب کاری برای کارمندان خود و نیاز آنان برای دریافت خدمات مطلوب در زمینه تامین گیاهان داخلی و مهمتر از آن، نگهداری و مراقبت، گل بیست و چهار بر آن شد تا با ارائه پیشنهادات در خور توجه، آمادگی خود را جهت انجام خدماتی متمایز و به صرفه اعلام دارد. ارائه این خدمات به بسیاری از مجتمعات و ساختمان های اداری، مسکونی و تجاری و رضایت ایشان، که نشان از توان و تعهد این مجموعه دارد، منتج به انباشت تجربه و دانش در حوزه نگهداری و تامین، متناسب با محیط مورد نظر کارفرمایان شده است.

  در ارائه خدمات فوق، مرحله اول شامل نگهداری گیاهان موجود و بهبود شرایط زیست آنهاست؛ مرحله بعد اقدام برای جابه جایی گیاهان فرسوده و جایگزینی با گیاهان شاداب تر است که بر اساس یک برنامه ریزی مشخص و در بازه ای چندین ماهه انجام خواهد شد و نه به صورت یکباره. آنچه معمولا در هنگام تامین گیاه روی می دهد، خرید تعداد بالای گل با صرف هزینه بالاست که در صورت عدم وجود شرایط مناسب، منجر به از دست رفتن تعداد بالایی از گیاهان می شود؛ در صورت اقدام به تامین با فاصله زمانی مشخص، امکان بررسی شرایط دوام گیاهان برای محیط مورد نظر فراهم بوده و از انجام هزینه اضافی ممانعت به عمل خواهد آمد.

  تیم متخصص ما با انتخاب گیاه مناسب با بودجه و محیط مورد نظر کارفرما، جانمایی گیاهان در محیط، بازدید و مراقبت مستمر می کوشد با ایجاد محیطی پر انرژی و آرامش بخش، افزایش راندمان کارکنان را از یک سو و جذابیت بصری برای مشتریان و مراجعین شما را از سوی دیگر به ارمغان آورد.

  نگاه اصلی در این حوزه در دو بخش تامین و نگهداری است. در حوزه تامین، انتخاب گیاه سالم، مناسب با محیط پر نور و کم نور، پر ریشه و شاداب از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. گیاه پر ریشه توان آب رسانی و تغذیه بیشتری خواهد داشت و گیاه را برای شرایط سخت ماندگارتر خواهد ساخت. در بخش نگهداری، با توجه به اینکه مراقبت از گیاهان در فضاهای بسته به دلیل تغییر مداوم شرایط محیطی از قبیل میزان نور، دما و رطوبت، شدیدتر است، آبدهی مناسب و به موقع، ممانعت از تاثیر شرایط آب و هوایی متغیر بر گیاه، تغذیه مناسب با ریزمغذی ها و بررسی مداوم شرایط خاک، ماندگاری بیشتر گیاه را به همراه خواهد داشت. رعایت موارد عنوان شده، شرایط حیات و دوام گیاه را مناسب تر ساخته و با افزایش عمر گیاه، نیاز به تامین مجدد گیاهی جدید را برطرف خواهد کرد.

   تامین و نگهداری گل و گیاه ، تامین گل و گیاه آپارتمانی ، نگهداری گل و گیاه آپارتمانی

   تامین و نگهداری گل و گیاه ، تامین گل و گیاه آپارتمانی ، نگهداری گل و گیاه آپارتمانی

   

   

   

  گل بیست و چهار با رعایت تمامی نکات مورد اشاره، شرایط مناسب را برای ماندگاری گیاه فراهم می آورد. نکته متفاوت در خدمات این مجموعه آن است که در صورت رعایت تمامی نکات فوق الذکر در صورت خشک شدن، افت و یا آسیب گیاه، با توجه به پشتوانه قوی تولید، تعویض گلدان به سادگی امکان پذیر است.
  علاوه بر موارد بالا، توان تولیدی گروه گل بیست و چهار و رعایت نکات علمی و تجربی در امر نگهداری، نه تنها امکان تامین گیاهان با قیمت هایی رقابتی در بازار را برای کارفرمایان خود فراهم می آورد که در درازمدت با کاهش هزینه های ناشی از عدم انتخاب نامناسب و نگهداری به شیوه سنتی، منفعت کارفرمایان خود را نیز به دنبال خواهد داشت.

  برخی از مشتریان این مجموعه |
  ـ مرکز تحقیقات و مطالعات راهبردی ریاست جمهوری
  ـ شرکت سرمایه گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه
  ـ شرکت مهمات سازی ( اداره تسلیحات )
  ـ شعب احتشامیه، سیدخندان، پاسداران و سهروردی بانک پاسارگاد
  ـ تامین گیاهان آپارتمانی بیش از 50 غرفه در نمایشگاه بین المللی (شامل بانک های اقتصاد نوین، گردشگری، پاسارگاد، ملی و شهر و سایر غرفه های نمایشگاهی)
  ـ شرکت نارون آرا ـ برج سایه
  ـ مجتمع های دوقلوی پاسارگاد ( کوی فراز )
  ـ برج بهشت زعفرانیه

  علاوه بر موارد فوق، این مجموعه از طریق گلخانه های خود در شمال کشور، بخش قابل توجهی از  نیاز تامین کنندگان استان تهران را فراهم می آورد.