• گل بیست و چهار : 09123242312 - 22097707

  هزینه ساخت و قیمت آبنما و سازه های آبی

   

  عوامل موثر در تعیین هزینه و قیمت ساخت آبنما و سازه های آبی


  تنوع مدل های ریزش آب و متعاقب آن مدل های متنوع سازه های آبی و آبنماها، بازه هزینه کرد ساخت آبنماها را گسترش می دهد ... . آبنماها بر اساس مدل، ابعاد و اندازه و کیفیت مواد و متریال به کار رفته در سازه تعیین قیمت می شوند.

  نوع و کیفیت مواد و متریال ابنیه : ساده ترین مدل سازه های آبی، آبنماهای دیواری هستند دیواره ای که جهت ریزش آب مورد استفاده قرار می گیرد می تواند از متریال های متفاوت به کار گرفته شود. سنگ پلاک، سنگ پلاک ابزار خورده، سنگ با نقوش متفاوت، دیواره های سنگی یک تکه، سنگ قیچی، شیشه ها، استیل های ضد زنگ و ... . هر یک ار این متریال ها، بسته به رنگ و مدل و کیفیت، ابعاد متفاوتی دارند. در مورد سایر آبنماها مثل آبنمای پرده ای، جنس سازه باکس و نازک کاری کاور باکس سر ریز در هزینه نهایی موثر خواهد بود. نمای نهایی آبنما و تطبیق آن با نمای محیط اطراف و طرح معماری محیط، سازه آبی دلنشین تری را تحویل شما خواهد داد.

   

  آبنمای دیواری

   

  نوع، مدل و کیفیت تجهیزات مکانیکال : بسته به مدل آبنما، حجم و هد ارتفاعی جریان آب، نوع پمپ آبنما تغییر می کند. پمپ های ساده تر با صدای بیشتر کم هزینه تر و پمپ های با کیفیت بالاتر و صدای کمتر هزینه بیشتری دارند. نوع و جنس لوله ها و شیرآلات شما می تواند بسته به کیفیت و فضای اجرایی آبنما در هزینه نهایی شما تاثیر گذار باشد.

   

  قبل از اجرا

   

  نوع، مدل و کیفیت تجهیزات الکتریکال : نورپردازی حرفه ای آبنما، زیبایی آبنما و تصویر نهایی از آبنما را زیباتر خواهد کرد. مدل چراغ های ضد آب، کیفیت آپارات و عایق درست سیستم های الکتریکی و سیم کشی ها در نهایت اگرچه هزینه تمام شده شما را افزایش می دهند، اما عمر مفید آبنمای شما را هم بالا خواهند داد.

   

  نورپردازی

   

  هزینه ساخت جوی و برکه : این سیستم آبی هم در روف گاردن ها و هم در سطح حیاط ویلا و ساختمان ها بسته به طرح معماری نهایی قابل اجراست. استفاده از عایق های ژئوممبران روشی مدرن تر برای ساخت این سازه ها در محیط های با ریسک کمتر جهت آب بندی است. این روش در حیاط ویلا و یا خانه شما حجم عملیات عمرانی شما را کاهش می دهد و محصول مناسبی برای آب بندی مسیر جوی و حوض و برکه شماست.

   

  جوی و برکه

   

  در بام ها ( روف گاردن ) می توان از سازه های فلزی استفاده کرد. سازه های فلزی آب بندی نیاز ندارند و دوام سازه ای بسیار بالایی خواهند داشت. شاید در نگاه اول هزینه بالایی برای شما داشته باشند، اما در اینجا نیز عمر مفید بیشتری برای سازه آبی خود خواهید داشت.

   

  روف گاردن

   

  آبنما صخره ای : در آبنمای صخره ای حجم زیادی سنگ داریم. شکل سنگ بر اساس طرح معماری می تواند منظم یا غیرمنظم باشد. حجم آبی که بر پیکر آبنما جریان پیدا می کنی، مدل پمپ های ما را مشخص می کند. زیبایی این آبنما در رعایت تمامی جزئیات طبیعی است و رعایت جرئیات ( با هدف طبیعی شدن آبنما ) هزینه های شما را افزایش خواهد داد.

   

  آبنمای صخره ای

   

  در مورد آبنمای کلاسیک و مجسمه ای جنس سنگ و نوع تراش اهمیت دارد. هرچه جنس سنگ یک دست تر و تراش بهتری خورده باشد، شخصیت آبنما خوشایندتر و طبیعی تر خواهد شد.

   

  آبنمای کلاسیک

   

  در مورد آبنماهای موزیکال، باز هم نوع و کیفیت نازل ها و حجم تاسیسات آبنما و تنوع پرتاب های آبی در قیمت نهایی ماثر خواهد بود.

   

  آبنمای موزیکال

   

  در نهایت در دست داشتن طرح مناسب با جزئیات کافی اجرای سازه آبی شما را حرفه ای تر خواهد کرد. هر کجا بتوان از متریال با کیفیت تر و با قیمت مناسب تر بهره گرفت، بر اساس طرح قابل تغییر خواهد بود.